kontakt tel. +48 71 377 7111 lub +48 71 377 7222

Historia budynku

Przetarg na grunt przy pl. Orląt Lwowskich wygrał jedyny oferent – Europejski Fundusz Leasingowy” – tak rozpoczyna się historia budowy biurowca „Centrum Orlat”.

historia powstania budynku - prasa

Na zakupionej działce Biuro Projektowe „Archicom” rozpoczęło na zlecenie inwestora - spółki EFI (obecnie EFL Service S.A.) prace projektowe. Autorem projektu budynku jest mgr. inż. Arch Dorota Jarodzka-Śródka

Prace budowlane poprzedziła rozbiórka murowanego baraku, dwóch kiosków „Ruchu”, małego sklepu warzywnego, punktu sprzedaży zapiekanek i... ogródka piwnego.

historia powstania biurowca - rozpoczęcie budowy

Zgodnie z pozwoleniem na budowę z dn. 22 marca 2000 rozpoczęły się prace budowlane – prace ziemne oraz rozpoczęto wylewanie konstrukcji budynku

historia powstania biurowca - budowa

25 maja 2000 wmurowano akt erekcyjny a  Arcybiskup Metropolita Wrocławski Henryk Gulbinowicz poświecił kamień węgielny.(fot prasa 043) Już po 9 miesiącach od rozpoczęcia prac zamknięto stan surowy budynku – zakończono wylewanie dwunastu kondygnacji budynku a z końcem marca 2001 roku zamknięto stan surowy.

historia powstania biurowca - budowa

W marcu, w rok po rozpoczęciu prac budowlanych, w „Centrum Orląt” odbyła się mała uroczystość wieńcząca zakończenie I etapu prac budowlanych.

historia powstania biurowca - prasa

Uczestniczył w niej ówczesny Prezydent Miasta Wrocławia Bogdan Zdrojewski.

historia powstania biurowca - Bogdan Zdrojewski

Jesienią 2001 roku wyburzono, przylegającą do biurowca Centrum Orląt, XIX-wieczną kamienice czynszową

Prace budowlane zakończono w grudniu 2001 roku i 11 stycznia 2002 roku, uzyskano pozwolenie na użytkowanie budynku. 22 stycznia 2002 przedstawiciele Inwestora oraz Wykonawcy podpisali protokół końcowy potwierdzający zakończenie inwestycji oraz przekazanie budynku do eksploatacji budynek został przekazany do eksploatacji.

W lutym roku 2002 pierwsi Najemcy – Kancelaria Mecenasa Jacka Mościckiego rozpoczęli zasiedlanie biurowca.

Budynek znacząco zmienił i zdominował swoją bryłą pl. Orląt Lwowskich i szybko stał się jednym z symboli Wrocławia.

historia powstania biurowca - media

W kwietniu 2002 budynek Centrum Orląt został uzyskał I Nagrodę w konkursie Dolnośląska Budowa Roku w kategorii: obiekty biurowe, organizowanym przez Wrocławski Oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, w kategorii obiektów biurowych.

 • EFL Service S.A.

  Plac Orląt Lwowskich 1
  53-605 Wrocław

  Tel.: +48 71 377 7111
  Tel.: +48 71 377 7222
  e-mail: kontakt@eflservice.pl

Galeria